Zwracaj uwagę na skład produktów

24 września 2017 Wyłącz przez Mieczyslaw

Otyłość wśród dzieci to dość poważny problem, warto się nim zainteresować zanim będzie za późno. Wydawać by się mogło, że twoje dziecko dobrze się odżywia.

Je w miarę regularne posiłki, słodycze nie są zbyt częstym poczęstunkiem, a woda stanowi podstawę napoi w ciągu dnia. Jednak okazuje się, że to nie wszystko, bowiem równie ważnym o ile nie najważniejszym czynnikiem w tej kwestii jest to, co jemy.

Nie ogólne produkty, ale ich poszczególny skład. Na uwagę zasługuje chociażby dość powszechnie stosowany dzisiaj syrop glukozowo-fruktozowy.

Ten zamiennik cukru sieje większe spustoszenie w organizmie, dlatego warto zwrócić uwagę, czy czasem nie ma go w naszych produktach. Dlaczego jest to, aż tak istotne bowiem nie posiada on żadnych wartości odżywczych.

Co gorsza pobudza apatyt, zwiększa zapotrzebowanie na cukier. Wszystko to sprzyja rozwojowi otyłości, a także cukrzycy.

Warto podkreślić, że to tylko jeden z przykładów szkodliwych składników, które należałoby wyeliminować z diety dziecka.

www.stef-tissot.com