Bluzy jeździeckie – jeden z ważniejszych elementów

Bluzy jeździeckie – jeden z ważniejszych elementów

29 stycznia 2019 Wyłącz przez Mieczyslaw

Może się okazać, że będziemy jeździć konno w różnych warunkach, a do tego jeszcze nawet jeśli nie wybieramy się na przejażdżkę, to przecież przy koniu trzeba wykonać wiele niezbędnych rzeczy, takich jak karmienie i czyszczenie, a wówczas będziemy musieli to zrobić bez względu na to, jaka będzie pogoda za oknem. Dlatego też, warto zainwestować w odpowiednią bluzę jeździecką.

Na co powinniśmy postawić?

Przede wszystkim w przypadku bluz jeździeckich, powinniśmy postawić na wygodę. Niezwykle ważne jest to, aby przy koniu nic nas nie ograniczało, żebyśmy mogli wykonywać swobodne ruchu.

Dlatego właśnie taka bluza jeździecka z jednej strony powinna być wykonana z elastycznego materiału, abyśmy swobodnie mogli wykonywać wszystkie ruchy, ale z drugiej strony powinien być on również jak najbardziej wytrzymały, tak abyśmy mogli się z takiej bluzy cieszyć przez dłuższy czas. Dodatkowo warto zadbać, aby posiadała ona odblaskowe elementy, bo tak naprawdę będziemy spędzać czas przy koniach w różnych porach dnia, a więc zawsze powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Jaki mamy wybór?

Będziemy mogli wybierać wśród bluz jeździeckich zakładanych przez głowę i takich rozpinanych, powinny mieć one zapinane kieszenie, mogą mieć kaptur, albo kołnierz typu stójka, który będzie nas chronił przed zimnem. Co więcej, warto wiedzieć, że dla kobiet proponowane są bluzy o specjalnym kroju, które są węższe w talii, co pozwoli podkreślić ich kobiecą sylwetkę.

Takie Bluzy jeździeckie występują w różnych krojach, rodzajach i kolorach, a to oznacza, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, dobierając je również pod kątem panującej pogody. Na zimę będziemy mogli wybierać grubsze bluzy, na cieplejsze dni będziemy mogli zdecydować się na trochę cieńszą bluzę jeździecką. Najważniejsze jest to, abyśmy dobrze się w niej czuli i żeby nie ograniczała nam ona naszych ruchów. Warto zobaczyć jakie bluzy będą nam oferowane, przymierzyć kilka z nich, aby sprawdzić, w której najlepiej będziemy się czuli.

Możliwości jest tutaj kilka, więc warto zobaczyć, który jej krój i typ najbardziej nam odpowiada, bo może się wówczas okazać, że znajdziemy bardzo wygodną bluzę, w fajnym kolorze, która jednocześnie będzie nie tylko wytrzymała, ale również będzie proponowana w przystępnej cenie. Takich bluz jest sporo, więc warto przymierzyć przynajmniej kilka.

www.kukania.com.pl