Co musi umieć robot?

Co musi umieć robot?

1 czerwca 2018 Wyłącz przez Mieczyslaw

Inteligencja to złożone zagadnienie. Na co dzień nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak trudne obliczenia wykonujesz i jak wiele danych analizujesz. Natomiast dobrze wiedzą to twórcy sztucznej inteligencji.

Aby program faktycznie mógł być uznany za inteligentny, musi posiadać szereg określonych umiejętności – najczęściej przydatnych w konkretnych warunkach, tj. przy produkcji albo przy obsłudze klienta. Jakie rodzaje zadań musi rozwiązywać oprogramowanie, by można było nazywać je inteligentnym? Często potrzebną umiejętnością jest podejmowanie decyzji w warunkach braku pełnych danych.

To umiejętność, którą człowiek ma wrodzoną – w końcu nigdy nie masz pewności, jak długo wytrzymają kupowane buty i czy nie lepiej byłoby sprawdzić jeszcze kilka sklepów przed podjęciem decyzji. Proste programy komputerowe wiedzą, jaki podać wynik, gdy mają wprowadzone wszystkie dane. Niepełne dane są o wiele większym wyzwaniem.

Inna cenna umiejętność to zarządzanie informacją. Od inteligentnych programów często wymaga się, by umiały wybierać istotne informacje i przyswajać nowe schematy działania, na podstawie analizowanych danych.

Kup słuchawki yamaha eph-w32