Co to jest przemysł maszynowy?

Co to jest przemysł maszynowy?

8 lutego 2019 Wyłącz przez Mieczyslaw

Przemysł ciężki kryje w sobie wiele rozmaitych podkategorii, które sprawiają, że jest to bardzo szeroka dziedzina gospodarki. Jedną z takich grup jest przemysł elektromaszynowy, który również możemy podzielić na kolejne kategorie. Znajdzie się wśród nich przemysł maszynowy, który bardzo często rozumiany jest w niezbyt precyzyjny sposób. Warto jednak wiedzieć, co kryje się pod pojęciem przemysłu maszynowego, a co, wbrew pozorom, nie należy do tej grupy.

Przemysł maszynowy, jak łatwo domyślić się na podstawie samej jego nazwy, zajmuje się produkcją maszyn oraz ciężkiego sprzętu. Warto wiedzieć, że wytwarzane w jego zakresie dobra zwykle produkowane są na potrzeby innych gałęzi przemysłu. Znajdziemy więc tutaj maszyny górnicze, hutnicze czy włókiennicze. Wytworem przemysłu maszynowego będzie też większość sprzętów wykorzystywanych w przemyśle budowlanym.

Znajdzie się tutaj także miejsce dla maszyn z przeznaczeniem ukierunkowanym na wąską specjalizację, np. tych wykorzystywanych w przemyśle papierniczym czy włókienniczym. Należy jednak pamiętać, że do produktów przemysłu maszynowego nie należy, wbrew pozorom, wiele ciężkich sprzętów związanych z transportem. Zwykle nie znajdziemy tu miejsca dla takich niezbędnych sprzetów jak wszelkiego rodzaju pojazdy czy statki.

Urządzenia typu AGD oraz te związane z przemysłem zbrojeniowym również nie są wytworem przemysłu maszynowego.

przekaźnik 12v 230v ładowarki teleskopowe