Domowe sposoby na zdrowe oczy

16 września 2017 Wyłącz przez Mieczyslaw

Jest wiele sposobów na higienę narządu wzroku. Obok takich podstawowych jak odpowiednia ilość snu w ciągu doby, bogata w witaminy dieta, ochrona przed promieniowaniem UV czy też picie wody podczas dnia znamy szereg metod pielęgnacji domowej. Kiedy z okiem dzieje się coś niepokojącego w postaci podrażnień czy początkowego stadium infekcji to wart zaparzyć torebkę rumianku.

Jeżeli nie mamy uczulenia na to ziele może ono posłużyć jako domowy lek i kosmetyk w jednym. Łagodzi stany zapalne, oczyszcza i działa ściągająco. Ponadto przyśpiesza regenerację i cały proces leczenia.

Dobrym sposobem łagodzenia obrzęków spowodowanych alergią czy niedospaniem jest przykładanie kostek lodu na miejsca objęte opuchlizną. Niezastąpiona w każdym domu jest także sól fizjologiczna, która idealnie nadaje się zarówno do przemywania oczu objętych infekcją jak i tych którzy noszą soczewki i chcą się odświeżyć w ciągu dnia. Przynosi ona także ulgę kiedy oko podrażnione jest jakimś ciałem obcym i tuż po jego usunięciu.

Oczyszcza i koi oczy.

https://eretina.pl/