Jak leczyć pokrzywkę?

Jak leczyć pokrzywkę?

31 lipca 2017 Wyłącz przez Mieczyslaw

Objawy różnego rodzaju alergii nie zawsze bywają bolesne. Często jednak są bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli uporczywie powracają przez dłuższy czas. Jednym z bardzo męczących symptomów uczulenia jest pokrzywka. Nie tylko wygląda nieestetycznie, ale często towarzyszy jej także nieprzyjemne swędzenie. Warto wiedzieć, jak sobie z nią radzić. Najważniejsze w próbie wyeliminowania pokrzywki jest znalezienie jej przyczyny.

Na początek dobrze jest zająć się obserwacją miejsc, w których występuje. Czy często wystawione są na kontakt z konkretnym materiałem lub elementem garderoby? Uczulenie może powodować na przykład kontakt z metalem, ale także ze środkami, w których prane są ubrania. Jeśli jednak nie zauważasz żadnych prawidłowości, co do występowania pokrzywki w przyczynach zewnętrznych, przyjrzyj się dokładniej temu, co jesz. Pokrzywka może być także objawem alergii pokarmowej. W leczeniu pokrzywki stosuje się także leki przeciwhistaminowe, które mają za zadanie ukoić stan zapalny i złagodzić swędzenie. Wśród domowych sposobów walki ze świądem wyróżnia się okłady z chłodnej wody, kostek lodu lub soku z cebuli.

Pomocne bywa również smarowanie zmienionych miejsc kremem nawilżającym.

http://pl.gsk.com/pl/produkty/leki-na-receptę-i-szczepionki/infanrix-hexa-proszek-i-zawiesina-do-sporządzania-zawiesiny- www.yekaterina.pl