Jak spakować dziecku pieniądze na wyjazd?

3 listopada 2017 Wyłącz przez Mieczyslaw

Warto uczyć dziecko rozsądnego gospodarowania pieniędzmi już od najmłodszych lat. To pozwoli nam być znacznie spokojniejszymi o wydatki malucha w sytuacji, gdy po raz pierwszy będzie samodzielnie wyjeżdżał na kolonię lub półkolonie śrem. Nawet najrozsądniejszemu dziecku nie można jednak w tej kwestii w pełni zaufać. Pamiętaj, żeby kieszonkowe na wyjazd spakować w mądry sposób. Przede wszystkim należy unikać sytuacji, w których wszystkie pieniądze znajdą się w jednym miejscu. W takim przypadku, gdy dziecko zgubi portfel, zostanie pozbawione środków finansowych na cały wyjazd.

Również w przypadku kradzieży, złodziej będzie miał możliwość ukradnięcia od razu większej kwoty. Warto więc porozkładać pieniądze w kilku miejscach – w portfelu, małej kieszonce, kosmetyczce, w kalendarzu z adresami. Dzięki temu dziecko, które zgubi określoną kwotę, nadal będzie posiadało rezerwy finansowe. Bardzo istotne wśród przygotowań do podróży jest również to, by uświadomić latorośli, jak powinna dbać o swoje finanse. Nie powinna przechwalać się posiadaną kwotą czy pokazywać wszystkim, gdzie przechowuje pieniądze. Należy upomnieć dziecko, by nie zostawiało pieniędzy na widoku.

Ważne także, by w czasie wycieczek zabierało ze sobą tylko część kieszonkowego – tyle, ile przypuszczalnie może wydać na loda, hot-doga czy pamiątki.

www.asymetria.net.pl