Jak usunąć mocną taśmę dwustronną z powierzchni płaskiej?

Jak usunąć mocną taśmę dwustronną z powierzchni płaskiej?

22 września 2020 Wyłącz przez Mieczyslaw

Lubimy korzystać z taśm dwustronnych, ponieważ ich użycie jest niezwykle proste, nie wymaga skomplikowanych akcesoriów, a jednocześnie są one bardzo wytrzymałe, więc możemy za ich pomocą przymocować nawet dość spore przedmioty. Jednak może się okazać, że za jakiś czas będziemy chcieli coś zmienić w wystroju naszego pomieszczenia i wówczas przyjdzie czas, aby taką taśmę dwustronną odkleić. Wówczas jej wytrzymały klej, który do tej pory był jej zaletą i świetnie spełniał swoje zadanie, może się okazać naszym przekleństwem i sprawiać, że będziemy się irytować. Jak więc przygotować się do usunięcia mocnej taśmy dwustronnej, tak aby mieć pewność, że nie pozostanie po niej żaden ślad i nie zniszczymy płaskiej powierzchni, do której była przyklejona?

Odpowiednie przygotowanie

Przede wszystkim już na samym początku powinniśmy się w odpowiedni sposób przygotować do odczepienia takiej taśmy dwustronnej. Pomóc nam w tym może jej delikatne podgrzanie, do czego możemy wykorzystać suszarkę czy nagrzane żelazko. Lepiej jednak robić to przez cienką ściereczkę, tak aby nie zniszczyć płaskiej powierzchni, do której taka taśma jest przyklejona. Dodatkowo odklejając taką taśmę dwustronną powinniśmy również dopilnować, aby odrywać ją od kątem, ponieważ wówczas także będzie nam ją łatwiej oddzielić od powierzchni płaskiej. Jednak nawet zastosowanie tego typu sposobów może nas nie uchronić przed klejem, który pozostanie na ścianie czy oknie.

Będzie się on nieładnie prezentował, a to oznacza, że także powinniśmy go jak najszybciej usunąć. Jak to zrobić, aby przy okazji nie uszkodzić powierzchni, na której się znajduje?

Jest kilka sposobów

Jeżeli chcemy usunąć pozostałości kleju, który znajduje się na płaskiej powierzchni, tak aby jej jednocześnie nie zniszczyć, to możemy do tego wykorzystać tłuszcz. Może to być masło, olej, albo tłusty krem do rąk. Jeśli posmarujemy tłuszczem miejsce, w którym został klej i będziemy delikatnie pocierać, to możemy być pewni, że zacznie on schodzić. Możemy w tym celu wykorzystać również ciepłą wodę, albo naftę, którą bez problemu zakupimy w drogerii czy aptece. Jednak przypadku tej ostatniej musimy się liczyć z tym, że chociaż nie zniszczymy czyszczonej powierzchni, to możemy doprowadzić do powstania nieestetycznych zacieków. Do czyszczenia możemy także użyć specjalnych zmywaczy opartych na terpentynie, ale tu już będziemy ryzykować, że przy nieumiejętnym zastosowaniu zniszczymy czyszczoną powierzchnię. Zanim zaczniemy odrywać taśmę samoprzylepną, powinniśmy najpierw się dowiedzieć co zrobić, aby proces ten przebiegał jak najsprawniej i co więcej, żeby nie pozostały po nim żadne, brzydkie ślady czy zniszczona powierzchnia.

https://ewpa.pl/oferty/dzwigi-samojezdne-sprzedaz.html