Jakie dolegliwości wywołują pasożyty?

Jakie dolegliwości wywołują pasożyty?

7 września 2017 Wyłącz przez Mieczyslaw

Problem pasożytów dotyka niestety coraz więcej, choć ich obecność w naszych organizmach może przez długi czas pozostać niewykryta. Warto jednak pamiętać o tym, że są one przyczyną wielu chorób i dolegliwości, dlatego też w przypadku występowania objawów powinniśmy jak najszybciej zasięgnąć porady lekarskiej.

I tak, żyjące najczęściej w zakamarkach ludzkiego organizmu pasożyty niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie większości układów człowieka – pozbawiają nas bowiem nie większości składników odżywczych, które są bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mowa tutaj o między innymi witaminach, cukrach czy niektórych hormonach.

Jakby tego było mało, pasożyty wydzielają toksyczne płyny, ale również pochłaniają czerwone krwinki, osłabiając tym samym nasz układ odpornościowy. Mogą także powodować upośledzenie tkanek, przez co większość naszych narządów może nie być w stanie spełniać swoich funkcji, a co za tym idzie organizm człowieka jest osłabiony i wystawiony na zagrożenie różnego rodzaju chorobami.