Kijki dla całej rodziny

17 marca 2019 Wyłącz przez Mieczyslaw

Specyficzną formą biegania, czy może raczej marszobiegu, która zdobyła na całym świecie ogromną popularność, jest nordic walking. Opracowany w Skandynawii chód z wykorzystaniem specjalnych kijków służy profesjonalnym biegaczom narciarskim do trenowania „na sucho” w okresie letnim.

Szybko jednak okazało się, że tym sposobem można skutecznie spalać kalorie i poprawiać kondycję fizyczną nie mając nic wspólnego z żadną odmianą narciarstwa. Nordic walking znalazło raptem miliony zwolenników.

Bieg z kijkami nie jest czynnością skomplikowaną, ale faktem jest, że wiele osób podchodzi do tego bezrefleksyjnie. Nie wystarczy bowiem maszerować i odpychać się byle jak.

Dla uzyskania optymalnych efektów należy opanować technikę właściwego układania kijków i podpierania się nimi w odpowiedni sposób. Są też momenty, w których trzeba rozluźnić ręce i przestać ściskać rękojeść kijka.

Opanowanie kilku prostych zasad pozwoli nam efektywnie i z korzyścią dla organizmu spędzać czas na świeżym powietrzu. Zestaw kijków dobrej jakości nie stanowi sporego wydatku.

www.deronchi.com