Odpoczynek należy się każdemu

13 marca 2019 Wyłącz przez Mieczyslaw

Są ludzie, którzy pracują bardzo ciężko, aby zarobić na utrzymanie swoje i swoich rodzin. Wysiłek jaki wkładany jest każdego dnia w zarabianie pieniędzy jest globalnie bardzo duży, ponieważ w praktyce rzadko istnieje coś takiego jak praca „lekka, łatwa i przyjemna”. Najczęściej wiąże się ona z konkretnym wysiłkiem fizycznym, a także psychicznym.

Dawka stresu, która jest wielu z nas aplikowana każdego dnia może w skrajnych sytuacjach okazać się śmiertelna, jeśli akurat trafi na kogoś wrażliwego. By tego uniknąć, musimy doceniać znaczenie odpoczynku w naszym życiu i znaleźć optymalną jego formę. Odpoczywamy w czasie wolnym, a więc wtedy, gdy nie wykonujemy żadnych obowiązków związanych z pracą.

Jednak często powrót do domu wcale nie oznacza końca zobowiązań – zmienia się jedynie ich charakter i kontekst. Wszak opieka nad dziećmi w przypadku rodzin czy prowadzenie gospodarstwa domowego to również są czynności, które musimy wykonać. Z reguły jednak podchodzimy do nich inaczej i z większą dozą tolerancji.

Grunt, aby po tym wszystkim poświęcić nieco czasu na własny relaks i potrzeby.