Spokojni rodzice = szczęśliwe dziecko

Spokojni rodzice = szczęśliwe dziecko

29 kwietnia 2018 Wyłącz przez Mieczyslaw

Każda młoda matka przyzna, że opieka nad pierwszym dzieckiem to wyjątkowe przeżycie. Wszystko wtedy jest nowością i długo wyczekiwaną nagrodą. Jak sobie poradzić z tym wyzwaniem? Przede wszystkim należy zachować spokój. Pamiętajmy, że noworodki są bardzo współodczuwające. Ich wrażliwość na stan emocjonalny otoczenia jest niesamowita. Gdy mimo chwilowych problemów rodzice zachowują spokój bardzo pomaga to dziecku.

Pierwsze karmienie odbyć się powinno bezpośrednio po porodzie. Jeśli maluch wyciąga język to oznacza, że ma odruch ssania i nie należy tego przeoczyć. Na początku najłatwiej jest karmić na siedząco. Pamiętajmy, że mamie także musi być przy tym wygodnie. Warto jest też zasięgnąć rad u położnych na temat szybkiego i skutecznego przewijania. Zdecydowania większość noworodków bardzo tego nie lubi i to właśnie wtedy potrafi się zestresować.

W pierwszych tygodnia życia dziecka trzeba pamiętać, iż jego płacz jest najczęściej spowodowany uczuciem głodu, frustracją z powodu brudnej pieluszki lub po prostu chęcią przytulenia się do mamy lub taty.