Świadome roboty w filmach. Absurd?

Świadome roboty w filmach. Absurd?

7 czerwca 2018 Wyłącz przez Mieczyslaw

Twórcy filmów, bajek, książek i gier komputerowych chętnie podejmują temat sztucznej inteligencji. Zazwyczaj jednak autorzy podchodzą do kwestii sprytnych robotów w dość kreatywny sposób, nie za bardzo przejmując się aktualnym stanem wiedzy czy istniejącymi definicjami sztucznej inteligencji. Twórcy z reguły przedstawiają futurologiczne scenariusze, w których roboty postanowiły się zbuntować i założyć własną cywilizację.

Najlepiej po wycięciu w pień ich ludzkich dobroczyńców. Czy takie wizje faktycznie mogą się kiedyś ziścić? To jedno z najtrudniejszych pytań, jakie można zadań współczesnym filozofom. A to dlatego, że trudno jest mówić o samoświadomości robotów, kiedy nie potrafimy zdefiniować świadomości jako takiej.

To obszar wciąż niepoznany dla nauki – pomimo licznych teorii, często przeciwstawnych. Czy więc robot może mieć samoświadomość i się zbuntować? Najuczciwiej jest po prostu powiedzieć: nie wiadomo. Natomiast dość prawdopodobne wydaje się, że skomplikowane maszyny i zaawansowanej inteligencji zaczną działać na naszą niekorzyść – w wyniku błędnego zaprogramowania.

Sprawdź produkt Yamaha EPH-WS01 w naszym sklepie http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawigacja-gsm-online/487-naviexpert-bardziej-towarzyski wzmacnianie.suplementydiety.net