Warunki przyjazne dla psa

Warunki przyjazne dla psa

2 lutego 2019 Wyłącz przez Mieczyslaw

Masz zamiar przygarnąć do swojego do domu psiaka, ale kompletnie nie wiesz o czym pamiętać, aby czuł się w Twoim mieszkaniu całkiem dobrze? Przedstawiamy kilka przydatnych informacji, które pozwolą Ci stworzyć warunki przyjazne dla psa. Przede wszystkim warto zadbać o to, aby pies miał w Twoim domu swój kącik do spania i wypoczynku, gdzie zawsze będzie mógł się położyć.

Może to być salon, gdzie większość czasu spędzają domownicy lub przedpokój. Ponadto należy zapewnić psu dostęp do jedzenia i wody.

O ile miskę z jedzeniem można uzupełniać co kilka godzin, tak miska z wodą zawsze powinna być pełna. Może się ona znajdować w kuchni czy w przedpokoju – ważne, aby nie zmieniać tego miejsca, aby zwierzak zawsze wiedział, gdzie znajdują się jego miski.

Warto także pamiętać, zwłaszcza w przypadku małych psów, o zamykaniu balkonu, gdy wychodzimy z domu oraz nieotwieraniu okien na szerz. Poza tym trzeba pamiętać, że psy także lubią się bawić, zatem warto zainwestować w kilka zabawek, zanim czworonóg zainteresuje się gryzieniem naszych kapci.