Własna firma deweloperska – jak ją otworzyć?
3 września 2017Jeżeli Twoim marzeniem jest posiadanie osobistej firmy deweloperskiej, to przed Tobą długa droga. Jednak, gdy ją pokonasz będziesz cieszył się własnym gabinetem i comiesięcznym dochodem. W artykule znajdziesz kilka praktycznych porad, które mogą okazać się ważne przy podejmowaniu próby rozkręcenia deweloperskiego biznesu.
Wskazówki na start
Po pierwsze, zgromadź niezbędny kapitał, dzięki któremu będziesz mógł ubiegać się o kredyt deweloperski. Bez niego nie podejmiesz inwestycji, gdy wśród swoich oszczędności nie posiadasz dużych pieniędzy.
Musisz być dla banku jak najbardziej wiarygodny, dlatego staraj się by wcześniejsza historia kredytowa wyglądała dobrze. Kiedy chcesz posiadać wspólników oni również powinni zatroszczyć się o zgromadzenie jak największej sumy. Ponieważ przyda się ona np. do inwestycji w biuro lub stworzenie witryny www firmy. Kwestia finansowa jest bardzo istotna, ale dużą role odgrywa dobrze napisany biznes plan.
Warto udać się do specjalisty, który napisze go bez niepotrzebnych błędów. Kiedy otrzymasz zgodę banku na pożyczkę, będziesz działał zgodnie z założonymi planami. Nie nastawiaj się na otrzymanie całej kwoty kredytu deweloperskiego! Jest on przyznawany w transzach. Natomiast procedura jego spłaty zacznie się, gdy pozyskasz nowych klientów i zdecydują się oni na podjęcie współpracy. Im więcej nieruchomości uda się Tobie sprzedać tym szybciej będziesz zobowiązany do spłaty kredytu.
Ponieważ każda nowa umowa zawarta z zainteresowanym nabywcom jest równoważna proporcjonalnej spłacie zapożyczenia. Licz się z tym! Po drugie, staraj się być wiarygodnym deweloperem. Od początku istnienia firmy zbieraj dokumentacje potwierdzające jakość świadczonych usług. Proś o rekomendacje zadowolonych klientów i korzystaj z cennych uwag. Dzięki nim będziesz podnosił swoją działalność na coraz lepszy poziom.
Zawsze posiadaj przygotowany pakiet dokumentów zawierających Księgi Wieczyste, zaznania finansowe i potwierdzenie rejestracji działalności w Krajowym Rejestrze Sądowym. Ponieważ zdarzają się klienci, którzy bardzo dokładnie weryfikują wiarygodność firm deweloperskich. Po trzecie, nieustannie zbieraj wiedzę o zmianach prawnych i nowościach w swojej branży. Nie daj się wyprzedzić konkurencji. Po czwarte, skupiaj się nie tylko na zarobkach, ale również na ludziach.
Troszcz się o dobro współpracowników i klientów. Dzięki temu zasłużysz uczciwie na prawdziwe pozytywne opinie. To przełoży się na rosnące zyski szybciej niż sądzisz.