Zanim przygarniesz zwierzaka ze schroniska

Zanim przygarniesz zwierzaka ze schroniska

23 lutego 2019 Wyłącz przez Mieczyslaw

Jeżeli zamierzasz przygarnąć psa lub kota ze schroniska, dwa razy się zastanów. Ta decyzja nie może zostać podjęta tylko dlatego, że smutno Ci się zrobiło, gdy przeglądałaś zdjęcia psów do adopcji. Pamiętaj, że zwierzak nie jest rzeczą i nieodpowiedzialne byłoby, gdybyś po przygarnięciu zwrócił go z powrotem.

Jeśli Twoja decyzja jest przemyślana, pamiętaj o kilku kwestiach. Psy i koty znajdujące się w schronisku zazwyczaj miały wcześniej jakiś dom i w jakiś sposób zostały wychowane. W związku z tym może minąć trochę czasu, zanim zwierzak nabierze do Ciebie zaufania i przyzwyczai się do warunków panujących w Twoim domu.

Warto dowiedzieć się w schronisku, czy zwierzę boi się ludzi oraz czy wcześniejszy właściciel dobrze je traktował. Psy i koty, które dużo przeszły, zanim się oswoją i nam zaufają, mogą różnie reagować na nasze zachowania i gesty. Zatem początkowo poświęcaj zwierzęciu dużo uwagi, wychodź z nim na spacery i unikaj pozostawiania go pod opieką dzieci, dopóki się z nimi nie zaprzyjaźni.