Zdrowe oczy na długie lata

5 września 2017 Wyłącz przez Mieczyslaw

Zdrowie naszych oczu zależy przede wszystkim od tego jak o nie dbamy. To w jaki sposób żyjemy i jak dbamy o higienę oczu ma przełożenie na ich kondycję. Żeby być pewnym, że dbamy o nie jak najlepiej powinniśmy się przyjrzeć temu jak żyjemy i w jaki sposób chronimy nasze oczy przed szkodliwymi czynnikami.

W pierwszej kolejności należy mieć zawsze przy sobie okulary ochronne lub przeciwsłoneczne. Koniecznie z filtrem UV. Kobiety muszą pamiętać o odpowiednio dobieranych kosmetykach kolorowych, tak aby nie podrażniały i nie powodowały stanów alergicznych.

Następną rzeczą z tym związaną jest właściwy i przede wszystkim bardzo dokładny demakijaż. To punkt wyjścia aby uniknąć podrażnień i infekcji takich jak na przykład popularne zapalenie spojówek. Dla regeneracji wzroku jest także niezbędny odpoczynek i stosowna ilość snu.

W diecie dla zdrowych oczu powinny znaleźć się warzywa i owoce, szczególnie te, które zawierają witaminę A, C oraz E. Korzystnie dla naszych oczu jest też kiedy spożywamy różne orzechy i oleje roślinne. Dobrze także pić duże ilości wody źródlanej podczas dnia.

Oczom sprzyja także przebywanie na świeżym powietrzu.

eRetina www.eaf.bydgoszcz.pl