Co może być objawem alergii?

Co może być objawem alergii?

10 lipca 2017 Wyłącz przez Mieczyslaw

Większość ludzi kojarzy alergię z konkretnymi dolegliwościami. Zwykle znajdą się wśród nich takie symptomy jak uporczywy katar, kichanie czy suchy kaszel. Tymczasem warto pamiętać, że objawy alergii można zauważyć nie tylko obserwując układ oddechowy. Czasami pojawienie się alergii można rozpoznać także po oczach.

Jednym z najczęściej występujących objawów alergii jest zaczerwienienie spojówek. Zdarza się również, że okolice oczu stają się swędzące. Czasami możemy mylnie stwierdzić, że zaczerwienienie lub inne objawy są właśnie pochodną tego świądu, który skłania nas do ciągłego pocierania oczu, co może powodować ich dodatkowe podrażnienie. Częstym objawem uczulenia jest również łzawienie.

Może występować jako symptom towarzyszący pojawieniu się uporczywego kataru lub samodzielnie. W niektórych przypadkach osoby zmagające się z alergią mogą zauważyć także obrzęk delikatnej skóry powiek. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z faktu, że powyższe objawy mogą oznaczać wystąpienie alergii. W ten sposób łatwiej będzie ją rozpoznać w przypadku, gdy nie pojawią się symptomy powszechnie uznawane za typowe.

Przyczyna dolegliwości może mieć też duże znaczenie przy podejmowaniu działań, które mają przynieść ulgę.