Deweloper pod lupą

Deweloper pod lupą

26 września 2017 Wyłącz przez Mieczyslaw

Zanim podpiszemy ostatecznie umowę z deweloperem lepiej upewnić się, czy jest osobą w stu procentach wiarygodną. Niestety w dzisiejszym świecie różnego rodzaju oszustwa zdarzają się nagminnie. Czujność jest wskazana na każdym kroku. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzą duże pieniądze w tym często oszczędności życia. Jak zweryfikować wiarygodność wybranego dewelopera? O tym dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Wskazówki w poszukiwaniu wiarygodności Dążąc do spełnienia marzenia o własnych czterech kontach nie należy się spieszyć i wybierać pierwszą firmę deweloperską, która rzuci się nam w oczy.

Lepiej porównać ze sobą kilka ofert. Przede wszystkim wskazana jest czujność. Postaraj się zebrać jak najwięcej informacji o interesującym Cię biurze deweloperskim. Podpytaj na początku znajomych o rekomendacje znanych im deweloperów. To rozwiązanie owocuje podjęciem współpracy z sprawdzonymi profesjonalistami. Jeżeli zadbali o odpowiednie wykonanie mieszkania lub bez problemów sprzedali nieruchomości Twoim przyjaciołom, kolegom lub członkom rodziny, to nie musisz się obawiać niechcianego oszustwa.

Czasem zdarza się, że niestety nikt bliski nie miał kontaktu z żadnym deweloperem. Wtedy droga do potwierdzenia prawdziwości i rzetelności usług znalezionych biur jest znacznie trudniejsza. Jednakże można ją pokonać z sukcesem. Sprawdź informacje o firmie w Internecie. Wiarygodna będzie posiadała stronę www, a na niej wszelkie informacje. Natrafisz na numer NIP i REGON, a także wiadomość o rejestracji działalności w Krajowym Rejestrze Sądowym.

To podstawy, które powinny znacznie uspokoić podejrzliwość. Istotne jest również portfolio i oferta deweloperska. Dobrze, gdy bez problemu możesz je odnaleźć na witrynie internetowej. Doskonale, gdy zostaną na niej umieszczone także pozytywne rekomendacje. Kolejnym krokiem będzie odwiedzenie siedziby dewelopera i osobiste zapoznanie się z nim. Jako ludzie posiadamy instynkt zachowawczy, który czasem pozwala nam wejść w pozytywną relacje z drugim człowiekiem, a innym razem podpowiada jak najszybciej uciąć kontakt.

Nie warto współpracować z osobami, jakie nie przypadły do gustu i budzą negatywne odczucia. Poproś o przedstawienie certyfikatów i uprawnień posiadanych przez wybraną firmę deweloperską. Stanowią one wartościowe potwierdzenie jakości świadczonych usług. Sprawozdania finansowe to kolejne dokumenty, które potwierdzają wiarygodność. Masz prawo o zwrócić się do dewelopera o ich przedstawienie, a on nie powinien odmówić. Księga wieczysta związana z interesującą Cię nieruchomością też ma obowiązek znajdować się w śród zasobów dewelopera.

Nie musi okazywać papierowej wersji, ale powinien dać Tobie dostęp do jej wersji elektronicznej. Dopiero po pozytywnym zweryfikowaniu tych wszystkich kwestii możesz podjąć ostateczną decyzje o podjęciu współpracy z wybranych deweloperem.