Jak nauczyć dziecko jeść wszystko?

11 lutego 2019 Wyłącz przez Mieczyslaw

Mamy często mają problemy z tym, że ich dzieci nie chcą jeść. Od małego krzywią się i nie lubią warzyw i owoców lub pewnych potraw, które uchodzą za niesmaczne. Przykładami są choćby szpinak czy kaszanka.

Dzieci słyszą często od innych dzieci, że takie jedzenie jest niedobre i nie chcą go jeść. Co więc mogą zrobić mamy, żeby wykształcić w swoich dzieciach nawyk jedzenia wszystkiego? Otóż trzeba do dzieci podejść sprytnie. Przede wszystkim nie należy dzieciom mówić całej prawdy.

Kiedy nasze dziecko usłyszy od kogoś, że szpinak jest niedobry to nie będzie chciało go jeść, co wcale nie znaczy, ze naprawdę go nie lubi. Podawajmy mu więc szpinak w potrawach, ale nie mówmy, że tam jest. Kiedy tego posmakuje wówczas nie będzie kręciło nosem.

Tak samo zresztą róbmy z innymi potrawami, które dziecko uznaje za niesmaczne. Podawajmy też dzieciom ciekawe, fantazyjne, kreatywne posiłki dzięki którym będzie w ogóle lubiło jeść. Ładnie skomponowane, kolorowe, ciekawe.

Z pewnością zachęci je to do zajadania.